Member Login
Toggle navigation
Our District
District Leadership
D5770 2020 Multi-Year Planning Session Summary
Budget and Finance
District News and Views
District News
District Photos
Create New Story
Zones 30-31
About Rotary
Rotary Strategic Plan
District Manual of Procedure
Clubrunner District Guide
Our Clubs
Club Directory
Membership
Public Image Resources
RI Presidential Citation
Club Specific Information
Forms for Club Use (Login reqd)
Club President Checklist
Club Treasurer Training
Education
District Training Assembly
District Conference
Lone Star PETS
Zones 30-31 Webinars
Zone Summit
Rotary Leadership Institute
Rotary Learning Center
RI Convention
Club Central Documents
Rotary Foundation
The Rotary Foundation
Donate
District Grants
Global Grants
End Polio NOW
Youth Services
RYLA Youth Camp
Interact
Rotaract
Rotary Action Groups
Rotary Fellowships
Youth Exchange
New Generations
Youth Services
District Photo Album
4-Way Speech Contest
4-Way Speech Contest
Calendar
Contact Us
Mailing Address
District Organization Chart with Photos
Switch to List View
<< Previous Year
Current Year: 2020-2021
Next Year >>
District Governor
Tim Eaton
District Governor
Moore
District Executives
Les Nunn
District Governor Elect
Pauls Valley
Conni Eckstein
District Governor Nominee
Norman Sooner
District Officers and Directors
Jennifer Warren
District Grants Committee Chair
Norman Sooner
Pat Martin
District International Service
Purcell
Michael W. Blevins
Paul Harris Society Chair
Sayre
David Imy
District Membership Chair
Norman Sooner
Russ Davoren
District New Generations Service Exchange Chair
Norman Cross Timbers
Phil Moss
District Rotary Foundation Chair
Norman Cross Timbers
Terry Godfrey
Endowment/Major Gifts Chair
Binger
Marilyn Kaplan
District Finance Chair
Norman Cross Timbers
Mary Sallee
District Polio Plus Chair
Norman Sooner
Bob Greenstreet
District Rotaract Chair
Ada Sunrise
Bob Usry
RYLA Co-Chair
Norman Sooner
Ellen Usry
RYLA Co-Chair
Norman Sooner
Jaci Williams
Youth Exchange Chair
Norman
Jane Purcell
Youth Protection Officer
Norman Sooner
Linda Holt
District Secretary
Norman Sooner
Larry Pace
District Treasurer
Norman
David Shirley
District Trainer
Norman Sooner
Assistant/Area Governors
Carter Waid
2
Waurika
Jim Swink
3
Durant
Custer R. McFalls
4
Ada Rotary
Martha Webb
5
Greater Lawton
William McAngus
6
Pauls Valley
Basil Weatherly
7
Elk City
Rebecca Kennedy
8
Seminole